ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14256454
*
nr 1425 6454
Spegel
130x50cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 19:49:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 16:42:41
1
100 kr
13/10 22:52:54
2
350 kr
17/10 17:29:11
3
500 kr
17/10 17:37:27
2
500 kr
17/10 17:37:27
3
500 kr (Budbetjänt)
17/10 17:38:17
2
600 kr
18/10 11:10:48
4
700 kr
18/10 11:47:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1425 6454
Spegel
130x50cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 16:42:41 | 1 | 100 kr |
13/10 22:52:54 | 2 | 350 kr |
17/10 17:29:11 | 3 | 500 kr |
17/10 17:37:27 | 2 | 500 kr |
17/10 17:37:27 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
17/10 17:38:17 | 2 | 600 kr |
18/10 11:10:48 | 4 | 700 kr |
18/10 11:47:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20